Zawodowy zawrót głowy w grupie II – poznajemy zawód fryzjera

Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że w wieku przedszkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli – skoro rozczesywanie nie jest przyjemne, to jakie ma być cięcie? 

W środę 11.03.2020 r. mieliśmy przyjemność gościć Panie fryzjerki z Studio Fryzur Impuls, które przedstawiły dzieciom zawód fryzjera.  Panie opowiedziały przedszkolakom o swojej pracy, pokazały swoje narzędzia i urządziły dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowały atrybuty fryzjera:  pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych.  Następnie wykonały wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: warkocze, loki, lakier i karbowanie. Każda dziewczynka miała inną fryzurę. Przedszkolaki miały także okazję spróbować samodzielnie mieszać farby do malowania włosów, oraz czesać włosy modelom. Nasi goście przygotowali dla wszystkich przedszkolaków upominki, za które bardzo dziękujemy.

Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. 

Serdecznie dziękujemy Paniom fryzjerkom za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.