Wiosenne kąciki przyrody w gr. III

„Świeci słoneczko jasne,
Wiosenny wieje wiatr,
Że aż przedszkolakom,
Chce się iść przez świat.”

Nareszcie przybyła tak oczekiwana przez wszystkich WIOSNA!
Ta piękna, kolorowa, słoneczna pora roku sprawia, iż w naszych sercach i przedszkolu jest więcej kolorów, radości i słońca. Dnia 22-ego marca powitaliśmy wiosnę, a wraz z nią w naszej sali pojawiały się ZIELONE KĄCIKI PRZYRODY. Dzieci z pomocą pań sadziły szczypiorek i kwiatki, siały rzeżuchę, owies oraz wiosenne roślinki. Podczas prac w kącikach przyrody przedszkolaki dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin oraz będą miały  możliwość obserwowania jak kiełkują. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały wiedzę na temat przyrody i roślin, uczyły się dbania i odpowiedzialności za swoją pracę- wyhodowanie roślinki.
Dziękujemy rodzicom za przyniesione dekoracje wiosenno- wielkanocne, które pięknie zdobią naszą salę.