Warsztaty kulinarne

Wspólne przygotowywanie posiłków w przedszkolu uczy gotowania, rozwija wyobraźnię i doskonale integruje grupę. Mogły się o tym przekonać 15 kwietnia 2019r. dzieci z grupy II, które wzięły udział  w przedszkolnych w warsztatach kulinarnych ,,Paszczaki gotują”. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie przygotować sobie zupę pomidorową, hamburgera drobiowego oraz babeczki.  Wszystko wyglądało pysznie a jeszcze lepiej smakowało. Warsztaty kulinarne mają wiele zalet – przede wszystkim wpływają na rozwój dziecka, które: poznaje i rozróżnia owoce i warzywa,  rozwija swoją kreatywność, zdolności manualne  oraz uczy się czerpania przyjemności z gotowania. Dzieci otrzymały również nagrody – dyplomy małego kucharza i drewnianą łyżkę.