Relikwie bł. Karoliny

W niedzielę 31 marca, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach miała miejsce uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, oraz poświęcenie jej figurki. Zaproszony ksiądz prałat Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny,  przewodniczył uroczystości. Wydarzenie to  nazwane zostało „Niedzielą z bł. Karoliną”. Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych  przygotowały  krótki program artystyczny, scenkę z życia błogosławionej. Potem przedszkolaki trzymając w rękach lilie i róże utworzyły szpaler przez środek kościoła i kapłani celebrujący mszę  wnieśli uroczyście relikwie błogosławionej Karoliny, które zostały ustawione na ołtarzu. Rozpoczęła się Masz święta, po której odbyło się poświęcenie figury. Ksiądz kustosz udzielił błogosławieństwa relikwiami bł. Karoliny.