Pielgrzymka przedszkolaków do Szczepanowa

Dnia 06.06.2019r, starszaki z naszego przedszkola wraz z księdzem, paniami i rodzicam wyruszyły na pieszą pielgrzymkę do Szczepanowa. Pogoda w tym dniu dopisywała a trasa nie była trudna, więc po 40 minutach pielgrzymka dotarła na miejsce. Przy kaplicy powitał wszystkich ks. prałat Władysław Pasiut, proboszcz parafii Szczepanów, który opowiedział historię jej powstania. Dzieci dowiedziały się, że w 1030r urodził się biskup Stanisław Szczepanowski. W miejscu jego urodzenia, ks. Wojciech Bobek wybudował murowaną kaplicę neogotycką.

Wewnątrz kaplicy, w ołtarzu, widnieje obraz, pochodzący z XIX w. Przedstawia on scenę narodzenia i chrztu św. Stanisława. Ozdobiony jest drewnianą ramą o tematyce roślinnej. Ołtarz wsparty jest o pień drzewa dębowego, pod którym według legendy miał narodzić się św. Stanisław: Bogna, wracając z pola, urodziła Go pod tym drzewem i obmyła w pobliskim źródełku. Następnie ksiądz prałat oprowadził dzieci po terenie Bazyliki szczepanowskiej. Dzieci zostały również zaproszone do przedszkola w szczepanowie, gdzie mogły pobawić się na terenie ogrodu.

sdr
dav
dav