Pielgrzymka Przedszkolaków

Z powodu sytuacji w kraju i na świecie, nie odbyła się XIII Pielgrzymka Przedszkolaków do Łagiewnik, jednakże ks. Andrzej Mulka odprawiający Mszę Świętą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia modlił się za wszystkie dzieci, rodziców i wychowawców.

Na stronie Promyczka Dobra czytamy, że inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.