Kici, kici kotku…

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując wąsy oraz zakładając ubrania w kocich kolorach. Następnie dzieci oglądały prezentacje przedstawiającą różne rasy kotów,  zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Nasz zaproszony gość- pani Iwonka Tomasik z Biblioteki Publicznej przeczytała dzieciom książeczkę o Kici Koci i pomogła wykonać pracę plastyczno– techniczną. Dzięki niej w naszym holu przedszkolnym zawitały piękne kotki z tekturowych talerzyków. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Iwonce za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie ciekawych zajęć.