Cała Polska czyta dzieciom i My też

Cała Polska czyta dzieciom  to  kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI  mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Nasze przedszkole również propaguje metodę czytelnictwa i chętnie włącza się do akcji czytając dzieciom codziennie w wolnych chwilach. W ostatni tydzień listopada jednak postanowiliśmy zmienić nieco przyzwyczajenia. A efekt? Zobaczcie sami… 

           W poniedziałek w gr. II dzieciom czytała „Przygody Koziołka Matołka”  p. Justynka